Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pákistán

 

 

Co se divíte, tohle je Pákistán! Slova, která tady slyšíme nejčastěji

12.3.2013 
Po hodině strávené na íránské čisté, klimatizované a moderně vybavené celnici procházíme úzkou brankou do stošedesátimilionového Pákistánu. Dřevěná branka na nás působí jako stroj času. Stojíme...  celý článek

Napříč Pákistánem, 2. díl. Kvéta, jedno z nejzrádnějších míst země

21.3.2013 
Den poté, co jsme minulý týden popsali první část naší cesty z pákistánského Taftanu do Kvéty, unesli v oblasti dvě české dívky. Pákistán je nebezpečný a Kvéta, kam míříme, jedním z...  celý článek

Zdroj: http://cestovani.idnes.cz/pakistan-a-kveta-02k-/rady-na-cestu.aspx?c=A130319_110818_kolem-sveta_tom

Expret o únosu Čeček: Podcenily riziko! Kterým zemím se raději vyhnout?

Podle bezpečnostního experta je některým zemím radno se vyhnout. Třeba i Pákistánu, kde unesly mladé Češky a kde jsou hořící vozy běžným výjevem

Podle bezpečnostního experta je některým zemím radno se vyhnout. Třeba i Pákistánu, kde unesly mladé Češky a kde jsou hořící vozy běžným výjevem
Foto: Facebook, archiv Blesku, Reuters

 

21. března 2013  20:03
 
 

Nebylo to rozumné. Těmito slovy ohodnotil na chatu Blesk.cz počínání dvou mladých Češek, unesených v Pákistánu, bezpečnostní expert Andor Šándor. A navrch přidal několik doporučení, kterým zemím se na individuálních cestách raději vyhnout a proč.

 

Lidé mají pořádně zvážit, co chtějí opravdu vidět. A zda jim to stojí za případné vystavení se nebezpečí, odpověděl bezpečnostní expert na chatu Blesk.cz. "Zcela evidentně podcenily bezpečnostní riziko, které tam existuje a lze se o něm snadno dočíst," dodal Šándor na adresu dvou Češek Hany a Anastázie, které minulou středu unesli ozbrojenci v Pákistánu.

Dívky byly zrovna na cestě do Indie. Šándor potvrzuje teorii, že si je v Pákistánu vytipovali patrně již na hranicích: "Ty dívenky byly na íránsko-pákistánské hranici fotografovány, aby únosci věděli, koho zajmout."

Bezpečnostní expert zároveň dodává, že stále existuje několik variant, proč dívky unesly. Nikdo se totiž zatím úřadům nepřihlásil.

"Pokud skutečně šlo o únos za výkupné, a to dnes ještě zdaleka nemůžeme s jistotou tvrdit, pak šance na jejich vysvobození není malá," říká však s nadějí. A dodává, že je ještě čas, aby se někdo ozval. "V tuto chvíli musí být únosci zabezpečení před tím, že by je mohli dopadnout. To jej jejich první starost."

 

Unesené Češky: Co dělaly v nebezpečném Pákistánu? Čtěte jejich příběh

Unesené Češky: Co dělaly v nebezpečném Pákistánu? Čtěte jejich příběh

Trnou hrůzou, co se dvěma mladým dívkám mohlo v Pákistánu stát. Rodiny Češek Haničky a Toničky (25), které unesli teroristé, doufají, že se brzy dozví…celý článek

 

Kterým zemím se raději vyhnout?

Šándor také čtenářům prozradil, kterým zemím a jejich částem doporučuje obloukem se vyhnout. Necestoval by třeba "do některých částí Pákistánu, Afghánistán, dnes válčící Sýrie... Obával bych se rozvrácené Libye," říká expert. Ne úplně komfortně by se prý také cítil v některých částech Albánie, či Kosova, některých zemích afrického Sahelu a části Filipín.

"Těch míst je mnohem více. Je vždy dobré se podívat na stránky ministerstva zahraniční, britského Foreign Office, nebo amerického State Department. Ty velmi dobře říkají svým občanů, kam nedoporučují, aby směřovaly jejich kroky," upozorňuje.

"Osobně bych nijak netoužil jet do Egypta. Na Sinaji, ale i jinde se můžete stát obětí únosu. Jistě, tisícům se nic nestane, a pak to může přijít. Egypt má spoustu krásných míst, to že je relativně laciný, není důvod riskovat," dodává expert.

 

Bezpečnostní expert na chatu: Jaká je šance na záchranu unesených Češek?

Bezpečnostní expert na chatu: Jaká je šance na záchranu unesených Češek?

Po dvou mladých Češkách jakoby se v Pákistánu slehla zem. Jakou mají šanci na přežití? Kde je pravděpodobně únosci ukrývají? Proč se ještě neozvali…celý článek

 

 

Zdroj: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/193181/expret-o-unosu-cecek-podcenily-riziko-kterym-zemim-se-radeji-vyhnout.html

Manželé zabili svou dceru (†18) a rozsekali ji sekyrou, protože byla neprovdaná a otěhotněla

Dívku zabili rodiče kvůli tomu, že otěhotněla nesezdaná

Dívku zabili rodiče kvůli tomu, že otěhotněla nesezdaná
Foto: ČTK

 

     

Policie zatkla v pákistánské části Kašmíru manžele, kteří zavraždili svou teprve osmnáctiletou dceru. Důvodem brutálního činu bylo její těhotenství a fakt, že není provdaná.

Vraždou tak chtěli chránit čest rodiny. Ta se před několika měsíci přestěhovala do města Rávalpindí v okresu Kotli i se dvěma syny a dvěma dcerami. Rodiče pak nahlásili na policii, že se jedna dcera ztratila na městském trhu.

Identifikovali ji až podle hlavy

Místní ale začali v řece Púnča nacházet ostatky lidského těla. Nebyli však schopni oběť identifikovat. „O pět dnů později byla nalezena hlava dívky, kterou poznali vesničané,“ prohlásil vyšetřující inspektor Jameel.

Tělo rodiče rozsekali

Rodiče totiž dívku odvedli k řece, kde ji zabili a její tělo rozsekali sekyrou. Policii se ke svému hrůznému činu už přiznali. Na stejném místě v okresu Kotli byl loni přitom zatčen jiný manželský pár, který zavraždil svou teprve patnáctiletou dceru kyselinou. Také ve jménu cti.

Autor: shp
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář