Jdi na obsah Jdi na menu
 


Staré Teplice

14. 5. 2010

Staré Teplice

Léčivé termální prameny a Kolostujova kašna

Léčivé termální prameny a Kolostujova kašna

14.5 10 09:31 Historie Teplic je od samého počátku zároveň i historií pramenů, jak o tom svědčí i pojmenování od teplé léčivé vody. V údolí pod Krušnými horami uprostřed hlubokých lesních hvozů i bažinatých oblastí odedávna vytékaly z nitra země třpytivé proudy teplé vody zázračných vlastností. Připomínkou objevení termálních pramenů je pak Kolostujova kašna v lázeňském parku mezi divadlem a Císařskými lázněmi. Jejím autorem se stal architekt Adolf Siegmund. Kašna zde stojí od roku 1862, kdy byla postavena na paměť 1 100. výročí slaveného v duchu pověsti.
Celý článek / zobrazeno 215x
Náměstí Svobody na konci druhé světové války

Náměstí Svobody na konci druhé světové války

7.5 10 08:24 Jeden z památných snímků, který byl pořízen na samém konci druhé světové války v květnu 1945, zachycuje chvíle těsně po osvobození Teplic rudou armádou. Vznikl na dnešním náměstí Svobody směrem k radnici. Tehdy se ještě jednalo o náměstí Adolfa Hitlera, které vzápětí obdrželo nové pojmenování po osvoboditelích - Stalinovo náměstí. Zjitřená nová atmosféra a diskutující hloučky lidí patří k typickým obrazům té doby.
Celý článek / zobrazeno 953x
Tolstého ulice v Řetenicích

Tolstého ulice v Řetenicích

30.4 10 08:46 Na snímku z roku 1965 spatříme Tolstého ulici v Řetenicích, která vede směrem na Újezdeček.Projíždí tudy starší typ trolejbusu zcela po levé straně vozovky, aby se tak vyhnul velkým loužím z tajícího sněhu. Dnes by zde v mnohem husším provozu tento manévr mohl vést k vážné dopravní nehodě. Tehdy ovšem ve srovnání s dneškem jezdilo po teplických ulicích mnohem méně vozidel a také provoz MHD patřil ke slabším. Tolstého ulicí tehdy projížděly pouze dvě trolejbusové linky- jednička a trojka, jejichž cílová stanice byla sice označována jako Újezdeček, ve skutečnosti však končily ještě před železničním přejezdem u dílen ÚDŘ na území Řetenic.
Celý článek / zobrazeno 798x

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář