Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mapa kriminality v ČR

Mapakriminality.cz – www.mapakriminality.cz

Věděli jste, že Policie České republiky vytváří mapu kriminality v Česku? Nyní je dostupná na internetu, díky čemuž máme možnost podívat se, kde to kriminalitou jenom bují.

Data vycházejí z policejních statistik a kromě počtu trestných činů se zobrazuje i jejich objasněnost. Díky tomu máte možnost zjistit, jak je na tom to které město. Dozvíte se, jak se v něm krade, loupí, ale také třeba kolik policistů trestné činy řeší. Tak lze odvozovat souvislost mezi počtem policistů, výskytem a druhem kriminality a její objasněností.

Projekt vznikal šest měsíců. Největší počet trestných činů na obyvatele má podle očekávání Praha (73 041 za rok). V detailu lze zjistit, kterých trestných činů bylo nejvíc (v Praze krádeže). Web kromě toho umožňuje i srovnávání krajů a nabízí i různé další funkce. Nechybí index kriminality či možnost si na mapě zobrazit pouze určité trestné činy.

Data je možné nechat zobrazit od ledna 2008 až po současnost, a to třeba i po měsících.

Mapakriminality.cz
Podobné
Police.uk – mapa kriminality v Británii
Flightradar24.com – letový provoz

Zdroj: http://technet.idnes.cz/statistiky-o-kriminalite-v-cr-dk1-/sw_internet.aspx?c=A130206_093950_sw_internet_dvr#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=technet&utm_content=main

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zkouška

(Jelenice, 1. 12. 2013 19:14)

zkusila jsem - bohužel mapa kriminality nefunguje !?!

Re: Zkouška

(Beranovi, 1. 12. 2013 19:36)

Dobrý večer, máte pravdu nefungovalo. Pokusila jsem se opravit, snad už bude vše OK. Odkazy v závěru fungují, doporučuji ty letadla. Zdravím z Hajan. Beranová