Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zrádný plast

30. 5. 2011

 

Vyhoďte melaminové nádobí!

 

Při zahřátí talířů, hrnečků či misek nad 70 stupňů Celsia zaútočí na vaše orgány nejen uvolněný melamin, ale i rakovinotvorný formaldehyd.

Ekologie
Čestmír Klos | 30.05.2011
 
 
Užívat jen za studena. Nalít si horkou polévku znamená šňupnout si trochu formaldehydu a sníst drobně melaninu. A krása nádobí zmatní.

Podlehnut praktickým vlastnostem dětského, campingového či domácího nádobí z melaminových pryskyřic, nebo naopak si uvědomit jeho nebezpečnost a to, co už je doma, vyhodit? O tom se bude muset rozhodnout každý sám. Výrobci budou melaminové nádobí chrlit ještě dlouho, a tak budete u toho vyhazování vypadat jako pošetilci. Ale zdravotní rizika látek, uvolňujících se z těchto pryskyřic, jsou dostatečně prokázána a nezanedbatelná.

Čekat, až tyto rizikové látky ze života vyloučí nejdřív Evropská unie, a pak hygienické služby jednotlivých států, by však nemělo smysl. Uvolňující se melamin nejvíc ohrožuje malé děti – a dřív, než se zmíněné orgány rozhoupou k nějakému omezení nebo snad zákazu, určitě stihnou dospět.

view counter

 
Zrádný plast

Dlouho se mělo za to, že vysoce trvanlivý plast z melaminové pryskyřice je zdravotně nezávadný, a tím pádem k výrobě talířů, misek či pohárů doslova předurčený. Nejnovější výzkum německého Federálního institutu pro hodnocení rizik, k němuž přispěly i kontrolní orgány spolkových zemí, to však zásadně zpochybnil. Němečtí experti varují uživatele, aby nepoužívali melaminové nádobí ani kuchyňské nádobí nejen při vaření a smažení, ale ani při ohřívání jídel v mikrovlnné troubě. Šálky z melaminového plastu lze neškodně použít při teplotě nápojů do 70 stupňů Celsia. Při vyšších teplotách se melamin uvolňuje do nápoje nad přípustné limity.

Lékař-toxikolog Miroslav Šuta, který na výsledky německého výzkumu ČESKOU POZICI upozornil, připomíná: „Při vyšších teplotách jsou překračovány nejen mezní hodnoty, které platí pro migraci melaminu do potravin. Výrazně stoupá i množství uvolňovaného rakovinotvorného formaldehydu. Formaldehyd je navíc těkavá látka, a proto zdravotní riziko nepředstavuje jen konzumace kontaminovaných potravin, ale i vdechování formaldehydu při vaření.“

Degradace materiálu prozradí nebezpečí

Melaminové nádobí se vyznačuje krásným lesklým povrchem, což vybízí designéry a výtvarníky k nejrůznějším barevným kreacím. A právě na povrchu tohoto nádobí zkušené oko pozná, že se tepelně uvolňují škodliviny. Šuta to popisuje: „Teploty, kterých je dosahováno při vaření a pečení nebo při ohřevu jídla v mikrovlnné troubě, mohou vést k degradaci melaminové pryskyřice. Zejména při jejím kontaktu s kyselými potravinami. Výsledek degradace může být viditelný i pouhým okem, neboť povrch výrobků ztrácí lesk.“

Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny klasifikovala formaldehyd jako prokázaný karcinogen té nejhorší první skupiny nebezpečné pro lidi

A je-li povrch poškozený, stačí málo, aby se proces dalšího uvolňování melaminu a formaldehydu urychlil. Také doba tepelného namáhání melaminové pryskyřice zvyšuje riziko, že hodnoty přípustných migračních limitů budou překračovány.

Evropská regulace týkající se materiálů přicházejících do styku s potravinami stanovuje specifický limit pro migraci melaminu do potravin ve výši 30 miligramů na kilogram dotyčné potraviny. Evropská agentura pro bezpečnost potravin (EFSA) v roce 2010 zvážila, že z melaminu plynou větší rizika, než se předpokládalo, a proto pro tuto látku snížila tolerovatelný denní příjem. Hodnota specifického migračního limitu pro melamin však zatím upravena nebyla. Aktuální migrační limit pro formaldehyd v potravinách je 15 miligramů na kilogram.

Horší než Vávrovo kafe

Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny klasifikovala formaldehyd jako prokázaný karcinogen té nejhorší první skupiny nebezpečné pro lidi. Krom toho má i mutagenní účinky. V odborných kruzích se o formaldehydu mluví jako o jedné z definovaných možných příčin atopického ekzému, chronických zánětů středního ucha a nastartování různých alergických stavů jako takových. Tvrdí se, že pouhé nádobí nezpůsobí vyšší koncentraci formaldehydu, je však třeba připomenout, že při jeho velké dávce nastává silné slzení, vznikají otoky a hrozí zánět plic.

Melamin byl dlouho považován za neškodnou látku. Klinické studie působení melaminu na člověka však dosud nebyly provedeny, a proto se vycházelo především z laboratorních pokusů na zvířatech. Jenže laboratorní myši, krysy, potkani a králíci se proti svému týrateli tentokrát spikli. Z pokusů na nich vyšel melamin jako netoxická chemikálie.

V roce 2007 však nastal šok. Velká autorita v české toxikologii, profesor Jiří Patočka, jej popisuje následovně: „Začátkem roku 2007 nastalo v USA zděšení mezi chovateli domácích mazlíčků. Náhle, bez jakékoli zjevné příčiny, začali hynout psi a kočky a bylo zjevné, že jde o otravu. Na vině byly konzervy, kterými byla zvířata krmena. Brzy se zjistilo, že příčinou otravy je melamin. Jen v USA uhynulo několik set psů a koček. Příčinou smrti bylo akutní selhání ledvin,“ vzpomíná Patočka. On i další toxikologové z celého světa si kladli otázku: „Proč nastala otrava zvířat melaminem po konzumaci konzerv kontaminovaných touto látkou a jak se do nich dostala?“

Nerozbitný hrneček z melaminu není pro dítě o mnoho vhodnější než třeba rozbitná kamenina

Američtí novináři odhalili, že čínští výrobci přidávají levný melamin do výrobků, u nichž chtějí „zvýšit“ obsah proteinů. Melamin obsahuje až 66 procent dusíku a mohl posloužit podvodům. Pokud se obsah proteinů stanovuje na základě množství přítomného dusíku, přidaný melamin obsah proteinů zdánlivě zvýšil. „Události okolo otravy domácích mazlíčků melaminem otevřely otázku, zda jde opravdu o natolik bezpečnou látku, jak jsme si až donedávna mysleli. Toxické vlastnosti melaminu a jeho možný účinek na lidské zdraví budou muset být podrobeny určité revizi,“ je přesvědčen Patočka.

Oběťmi melaminu především děti

O rok později zasáhly otravy melaminem i lidskou populaci. A na nejcitlivějším místě – u dětí. V roce 2008 byly u tisíců čínských nemluvňat zaznamenány zdravotní potíže. Trpěly onemocněním jater, ledvin a tvorbou močových kamenů. Nemoc u 50 tisíc dětí měla vážný průběh a skončily v nemocnicích. Nejméně čtyři z nich na otravu zemřely. A to v důsledku záměrné kontaminace mléka a mléčných výrobků melaminem. Výrobci jej přidávali do ředěného mléka, aby zvýšeným obsahem dusíku při testech kvality zamaskovali nízký obsah mléčných bílkovin.

Z nádobí samozřejmě taková závažná kontaminace melaminem nehrozí. Ale je třeba si připomenout, že melamin není vůči člověku natolik přátelská látka, jak to do roku 2007 leckomu připadalo. A že nerozbitný hrneček z melaminu není pro dítě o mnoho vhodnější než třeba rozbitná kamenina. Zejména když v něm chceme dítěti horkou cestou dopředu připravit nápoj.

Zdroj: Česká pozice.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář