Jdi na obsah Jdi na menu
 


10 nejchytřejších plemen psů na světě

Všichni milujeme naše psy a většina z nás věří, že právě ten náš pes musí být nejchytřejší. Ale řadí se plemeno vašeho psa mezi nejchytřejší? Připravili jsme si pro vás žebříček 10ti nejchytřejších psích plemen na světě. Podívejte se, která plemena patří mezi ty nejchytřejší.

Na 200 profesionálních rozhodčí obedience sestavilo seznam 10ti nejchytřejších plemen na základě jejich inteligence. Je Váš pes mezi 10 nejchytřejšími? Čtěte a přesvědčte se sami.

 

Australský honácký pes, 10.místo

 

10. Australský honácký pes je velmi aktivní plemeno. Toto plemeno vzniklo v Austrálii a využívalo se především jako ochránce stád. Je bystrý, inteligentní a velmi věrný pes. Vždy chrání svůj majetek a svého pána.

 

Rotvajler, 9.místo

 

9. Rotvajler má u nás hrůzostrašnou pověst, která je ovšem do značné míry nezasloužená. Je to inteligentí, učenlivý a přátelský pes. Svému pánovi je oddaný a řadí se mezi jedny z nejlepších hlídacích plemen.

 

 

 

 

Malý kontinentální španěl, 8.místo8. Malý kontinentální španěl je společensky založené plemeno. Je velmi temperamentní, svérázný a bývá také velmi tvrdohlavý. Je vhodný do rodiny a pro svou velmi hbitou a aktivní povahu i k dětem.

 

 

 

Labradotský retrívr, 7.místo

 

7. Labradorský retrívr je pes učenlivý, poslušný a sebevědomý. Toto plemeno je nejvhodnější ke canisterapeutickému výcviku, rád pomáhá lidem i dětem. Má ovšem sklony k obezitě, proto potřebuje dostatek výcviku i procházek a dobrou stravu.

 

 

 

 

Šetlandský ovčák, 6.místo6. Sheltie neboli šetlandský ovčák je pes, který byl původně vyšlechtěn k nahánění stád ovcí. Tento pes je velmi čilý, což se projevuje jeho rychlým během. Šetlandský ovčák se řadí mezi psi přátelské a věrné svému pánovi. Je to pes ostražitý, inteligentní a temperamentní.

 

Dobrman, 5.místo

5. Dobrman je hodně temperamentní pes, který vyniká nebojácností a ostražitostí. Taktéž patří mezi výborné obranáře a psy hlídající majetek. Při výchově potřebuje pevnou ruku, ale i dobře vycvičení jedinci dokáží pracovat jako terapeutičtí psi v nemocnicích. Na dobrmana se člověk může spolehnout.

 

 

 

 

Zlatý retrívr, 4.místo

4. Zlatý retrívr je zařazen mezi nepopulárnější psy. Je věrný, trpělivý a miluje děti. S tak vysokou inteligencí není divu, že vyniká v soutěžích poslušnosti nebo dog dancing. Zlatý retrív patří mezi 10 nejvíce oblíbených psích plemen.

 

 

Německý ovčák, 3místo

 

3. Německý ovčák je velmi inteligentní a odvážný pes, proto se také řadí na 3.místo. Řadí se také mezi další plemeno z nejlepších hlídačů a ochránců. Vzhledem k jeho pracovitosti je pro něj důležité mít stále co dělat. Je skvělý pro policii, vojáky, záchranáře, ale také se hodí jako slepecký pes. V tomto případě mu lidé mohou pro jeho věrnost důvěřovat. Německý ovčák je také výborný v oblasti sportovní kynologie.

 

 

 

Pudl, 2.místo

 

2.Pudl se řadí na 2.místo, je to jedno z nejchytřejších plemen. Je velmi učenlivý, společenský a přátelský. Pudlové jsou velmi přátelští k lidem, obzvláště pak k dětem.

 

 

 

 

Border colie, 1.místo1. Border kolie stejně jako mnoho inteligentních plemen potřebuje práci. Práce je dělá šťastnými. Potřebuje být neustále ve společnosti a pro její temperament by se měla učit nové a nové cviky, triky a nebo povely. Vzhledem ke své inteligenci a rychlosti nastavila border kolie vysokou laťku ve sportech jako jsou agility, dog dancing a samozřejmě také ve zkoušce ovčáckého psa.

 

 

 

Pokud se váš pes v seznamu nenachází, nezoufejte. Protože mít nejchytřejšího psa má někdy své nevýhody. Například, a to je nejčastější, když vysoce inteligentní pes zůstane celý den sám doma může se nudit a začít jednat destruktivně a nebo se stát neurotickým. Zatímco ne zrovna nejchytřejší pes si pomalu ani nemusí uvědomit, že jste tak dlouho pryč a nebude tolik vyvádět.

Seznam je sestaven podle knihy The Intelligence of Dogs (Stanley Coren).
Další info: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Intelligence_of_Dogs

Zdroj: http://www.sportovni-kynologie.cz/ze-sveta-psu/10-nejchytrejsich-plemen-na-svete/2/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář