Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hnízdo s orlími mláďaty v USA, které se stalo hitem na internetu - můžete sledovat i na naší stránce

Odkaz na live cam je  vlevo v MENU

Orel bělohlavý

 
 

 

Autor: ČTK
www.ctk.cz
 

 

Washington - Hnízdo orlů bělohlavých v USA se stalo hitem na internetu. Klubání orlích mláďat sledovalo na internetu živě i více než 100.000 diváků. Když se v sobotu vylíhl první orlík, stránka pod náporem návštěvníků na dvě hodiny spadla, napsala agentura AP.

 
 

Středem pozornosti je orlí hnízdo v severovýchodní části státu Iowa. Tři vejce tu samice orla bělohlavého snesla na konci února. První mládě se začalo klubat v pátek, další rozbilo skořápku v neděli. Třetí by se podle biologa a ředitele projektu Boba Andersona mělo objevit asi do tří dnů. S rodiči by orlíci měli být do července.

"Proč takový úspěch? Nevím, myslím, že lidé chtějí vidět něco pozitivního," prohlásil podle agentury AFP Anderson, který orlí hnízdo na stromě ve výšce asi 24 metrů dokumentuje několik let. Přes internet mohli život v orlím hnízdě loni naživo sledovat studenti a vysokoškoláci. Letos živé vysílání veřejnosti zprostředkoval nový web pro přenos multimediálních dat.

Kamera přibližně o velikosti grepu je vybavena infračerveným světlem a umožňuje nepřetržitě snímat život dravců. Anderson úhel záběru ovládá joystickem z nedaleké chaty. Ve "směně" ho střídají dva dobrovolníci, dalších asi 23 lidí se dobrovolně stará o část internetové stránky určené k diskusi.

Párek orlů hnízdo vystavěl před čtyřmi lety. Za tu dobu vyvedl osm mladých.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář